سايت رسمي جوندگان ، اولين سايت تخصصي جوندگان و خرگوش شکلان ، مقالات علمي در زمينه نگهداري از همستر خرگوش و خوکچه هندي ، تغذيه جوندگان ، بر رسي و معرفي بيماري هاي جوندگان
 • دسته بندی اطلاعات

 • آخرین مقالات ارسالی

 • مرداد ۱۳۹۳
  ش ی د س چ پ ج
  « تیر    
   ۱۲۳
  ۴۵۶۷۸۹۱۰
  ۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
  ۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
  ۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱
 • برچسب ها

 • وضعیت یاهو مسنجر ادمین سایت : dark_tornado2020

 • زندگی با خرگوش خانگی :

  74 633709833763627500 l زندگی با خرگوش خانگی(قسمت1)

  قسمت اول

  چرا خرگوش خانگی:

  شاید شما مجبور به پذیرفتن اولین خرگوش خود شده اید  و یا شاید از قبل صاحیب خرگوشی بو ده اید و حال می خواهید اطلاعات بیشتری از او بیابید تا بتوانید او را بهتر درک کنید .

  انجمن  اجتماعی خر گوشان  پیشنهاد کرده است که خرگوش را در خانه نگه دارید یعنی نگه داری خر گوش در خانه بهتر از نگه داری ان در بیرون خانه است . خرگوش ها بسیار باهوش هستند انها حیوانات اجتماعی بوده و نیاز به عاطفه و محبت دارند و انها حیوان خانگی بسیار عالی خواهند بود اگر به انها شانس زندگی در کنار خانواده و خانه خود را بدهید .

  خرگوش ها چه ماده و یا چه نر باشند میتوانند عقیم بوده و  یا میتوانید انها را به وسیله برخی مسائل عقیم کنید که این باعث میشود انها زندگی بهتری داشته باشند .اگر خرگوش را عقیم کنید زندگی بهتر و شاد تری خواهد داشت کمتر وسایل خانه را میحود ،پرخاشگری میکند و تقاضای جفت میکند  و همه این ها باعث میشود خر گوش شما زندگی بلند تر و طولانی تری را داشته باشد .شما باید خرگوش های بالای ۲ سال را حتما برای اولین بار به دامپزشکی ببرید .

  خرگوش های خانگی میتوانند در خانه به دون ایجاد هیچ مشکلی بدوند و بازی کنند اما در ابتدا باید از قفس شروع کنید برای انها قفسی تهیه کرده و در گوشه ای جعبه ی مخصوص دستشویی با خاک مخصوص ان راقرار دهید  البته توجه داشته باشید این گوشه همان گوش های باشد که خرگوش معمولا دستشویی میکند .

  هنگامی که مشاهده کردید خرگوشتان از جعبه به درستی استفاده کرده میتوانید او را در خانه ازاد بگذارید و یک جعبه به همان شکل در نزدیکی قفس بگذارید و او را تش.ویق کنید که در ان جعبه نیز دستشویی کند هیچ وقت به خاطر کار اشتباه خرگوشتان او را دعوا یا تنبیه نکنید بلکه با ملایمت با او رفتار کنید همیشه تنبیه باعث افسردگی میشود و اگر او کارش را درست انجام داد او را تشویق کرده و به او جایزه بدهید .

  مترجم :پارنیا .خ

  منبع : http://www.rabbit.org/

  ادامه دارد …

  No related posts.

  3 نظر برای زندگی با خرگوش خانگی(قسمت۱)

  1. Arezou گفت:

   سلام .دستشویی وخاک انراچگونه میشه تهیه کرد

  2. فریبا گفت:

   شما یک برگه سفید که کمی آغشته به ادرار یا مدفوع خرگوشتان باشد را گوشه ای بگذارید تا آنجا کارش را انجام دهد و بعد شما آن محل را نظافت کنید ودو سه روز اینکاررا انجا دهید روز چهارم فقط کاغذ سفید را همان محل بگذارید خود خرگوش دیگر همانجا کارش را انجام میدهد و امکان ندارد جای دیگری این کاررا انجام دهد .

  3. AHMAD گفت:

   چکار کنیم تا خرگوش از تو باغچه خونه سر از خونه همسایه در نیاره؟

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۸۹ | ۳ دیدگاه | ارسال شده توسط پارنیا